![Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε στον χώρο του βιβλιοπωλείου των Εκδόσεων Ψυχογιός, η παρουσίαση του νέου εγχειρήματος που ακούει στο όνομα «Bookoo», από τον εκδότη κ. Χάρη Ψυχογιό. Bookoo ονομάζεται ο πρώτος προσωπικός εκδοτικός οίκος που παρέχει την δυνατότητα στους συγγραφείς, αλλά και όχι μόνο, να εκδώσουν και να διαθέσουν το έργο τους σε όλο τον κόσμο. Πανεπιστημιακοί που θέλουν να εκδώσουν τα συγγράμματά τους αλλά και φοιτητές που θέλουν να εκδώσουν τις εργασίες τους, μπορούν να το κάνουν εύκολα, ποιοτικά και άμεσα. Ακόμα και μέσα από την ασφάλεια του γραφείου του ένας δημιουργός μπορεί να επιλέξει μέσα από ελάχιστα βήματα, την εμφάνιση της προσωπικής του έκδοσης. Μέσα από το σύγχρονο περιβάλλον του Bookoo μπορεί να «φορτώσει» ο ίδιος το εξώφυλλο και το αρχείο του βιβλίου του ενώ πρωτοποριακά μπορεί κατά τη διάρκεια της διαδικασίας να αγοράσει υπηρεσίες που του παρέχονται σε επαγγελματικό επίπεδο με την γνώση και εμπειρία των ανθρώπων των εκδόσεων. Υπηρεσίες όπως η επιμέλεια, εικονογράφηση, η δημιουργία του εξωφύλλου, η τροποποίηση σε ebook, παροχή ISBN αλλά και εκτύπωση του βιβλίου διαλέγονται σταδιακά προς την ολοκλήρωση εάν το θέλει ο συγγραφέας. Και για όσους δεν γνωρίζουν τις διαφορές μεταξύ των ειδών χαρτιού, υπάρχει πάντα η επιλογή αποστολής σχετικών δειγμάτων. Μετά την ολοκλήρωση των βημάτων ο συγγραφέας μπορεί να παραγγείλει ένα δείγμα της δουλειάς και αφού το ελέγξει μπορεί να προβεί σε όποια αλλαγή θέλει πριν την εκτύπωση των βιβλίων του. Τα πνευματικά δικαιώματα αλλά και τα εκδοτικά παραμένουν στον ίδιο τον συγγραφέα ο οποίος μπορεί να προωθήσει με όποιον τρόπο θέλει το έργο του αλλά και να λαμβάνει εκ ολοκλήρου τα κέρδη των πωλήσεων ενώ τα βιβλία προβάλλονται και πωλούνται μέσα από το eshop των εκδόσεων αλλά και από ξένες διαδικτυακές πλατφόρμες όπως το Kobo και το iTunes. Εμείς να ευχηθούμε Καλοτάξιδες Εκδόσεις!](https://radioalchemy.net/wp-content/uploads/2017/03/bookoo-Χάρης-Ψυχογιός.jpg)
Bookoo : Με επιτυχία παρουσιάστηκε ο πρώτος προσωπικός εκδοτικός οίκος
Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε στον χώρο του βιβλιοπωλείου των Εκδόσεων Ψυχογιός, η παρουσίαση του νέου εγχειρήματος που ακούει στο όνομα «Bookoo», από τον εκδότη κ.
Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε στον χώρο του βιβλιοπωλείου των Εκδόσεων Ψυχογιός, η παρουσίαση του νέου εγχειρήματος που ακούει στο όνομα «Bookoo», από τον εκδότη κ.
Είδαμε την παράσταση «Tattooland» Από τη Μαριάντζελα Ψωμαδέλλη Το τέταρτο έργο του 3ου φεστιβάλ Ελληνικού θεατρικού έργου του 21ου αιώνα παρουσιάζεται αυτό το διάστημα
Είδαμε την παράσταση «Αμερικάνικος Βούβαλος» Από τη Μαριάντζελα Ψωμαδέλλη Ένα από τα κορυφαία έργα του Ντέιβιντ Μάμετ είχαμε τη χαρά να παρακολουθήσουμε πριν λίγες
Είδαμε την παράσταση «Ο Κύκλος» Από τη Μαριάντζελα Ψωμαδέλλη Πότε κλείνει ένας κύκλος στη ζωή μας; Όταν παίρνουμε εκδίκηση για κάτι κακό που μας έχει
Είδαμε την παράσταση «Αφέντης και Δούλος» Από τη Μαριάντζελα Ψωμαδέλλη Μπορεί μια χιονοθύελλα να φέρει την άνοιξη στις ψυχές των ανθρώπων; Κι όμως μπορεί. Δε