Με μεγάλη επιτυχία και πλήθος κόσμου γιορτάστηκαν τα πρώτα γενέθλια των Εκδόσεων Πνοή, στην διάρκεια των οποίων παρουσιάστηκε και το νέο βιβλίο του συγγραφέα τους Κωνσταντίνου Ιωακειμίδη με τίτλο «Η Γριά Βαλίτσα».
Στην εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 8 Απριλίου 2017 στο Europe Direct του Δήμου Αθηναίων, παραβρέθηκαν δεκάδες φίλοι των εκδόσεων και του συγγραφέα, ενώ την όλη εκδήλωση συντόνισε η εκδότρια Κάκια Ξύδη.
Για το βιβλίο μίλησαν η συγγραφέας Πένυ Παπαδάκη, η δημοσιογράφος και διαχειρίστρια στο koukidaki Τζένη Κουκίδου, ο συγγραφέας του Κωνσταντίνος Ιωακειμίδης ενώ αποσπάσματα διάβασε η ηθοποιός Ελεάννα Σταθοπούλου. Την παρουσίαση του βιβλίου έκλεισε ο εκδότης Δημήτρης Καραναστάσης.
![Πρώτα γενέθλια των Εκδόσεων Πνοή με παρουσίαση του βιβλίου «Η Γριά Βαλίτσα»](https://radioalchemy.net/wp-content/uploads/2017/04/Τζένη-Κουκίδου-Ελεάννα-Σταθοπούλου.jpg)
![Πρώτα γενέθλια των Εκδόσεων Πνοή με παρουσίαση του βιβλίου «Η Γριά Βαλίτσα»](https://radioalchemy.net/wp-content/uploads/2017/04/Η-γριά-βαλίτσα-Εκδόσεις-Πνοή-3.jpg)
Οι εκδότες Κάκια Ξύδη και Δημήτρης Καραναστάσης παρουσίασαν την λαμπρή πορεία των Εκδόσεων που μέσα σε έναν χρόνο λειτουργίας έχουν εκδώσει 25 βιβλία τα οποία κυκλοφορούν σε πάνω από 150 βιβλιοπωλεία όλης της χώρας ενώ ανακοίνωσαν ότι φέτος η Πνοή θα έχει το δικό της περίπτερο στη Διεθνή Έκθεση Βιβλίου της Θεσσαλονίκης. Συγγραφείς των εκδόσεων, συνεργάτες και φίλοι μίλησαν για τις εκδόσεις και έδωσαν τις δικές τους ευχές.
![Πρώτα γενέθλια των Εκδόσεων Πνοή με παρουσίαση του βιβλίου «Η Γριά Βαλίτσα»](https://radioalchemy.net/wp-content/uploads/2017/04/Πένυ-Παπαδάκη.jpg)
Ακολούθησε δεξίωση με μπουφέ για τους καλεσμένους και η εκδήλωση έκλεισε με κοπή τούρτας για μια νέα γλυκιά γενέθλια χρονιά των Εκδόσεων Πνοή.
![Πρώτα γενέθλια των Εκδόσεων Πνοή με παρουσίαση του βιβλίου «Η Γριά Βαλίτσα»](https://radioalchemy.net/wp-content/uploads/2017/04/Κωνσταντίνος-Ιωακειμίδης-Πένυ-Παπαδάκη.jpg)
![Πρώτα γενέθλια των Εκδόσεων Πνοή με παρουσίαση του βιβλίου «Η Γριά Βαλίτσα»](https://radioalchemy.net/wp-content/uploads/2017/04/Πένυ-Παπαδάκη-Εκδότες-Κάκια-Ξύδη-και-Δημήτρης-Καραναστάσης.jpg)
![Πρώτα γενέθλια των Εκδόσεων Πνοή με παρουσίαση του βιβλίου «Η Γριά Βαλίτσα»](https://radioalchemy.net/wp-content/uploads/2017/04/Τόλης-Αναγνωστόπουλος-και-Κωνσταντίνος-Ιωακειμίδης.jpg)
![Πρώτα γενέθλια των Εκδόσεων Πνοή με παρουσίαση του βιβλίου «Η Γριά Βαλίτσα»](https://radioalchemy.net/wp-content/uploads/2017/04/Εκδότης-Δημήτρης-Καραναστάσης.jpg)
![Πρώτα γενέθλια των Εκδόσεων Πνοή με παρουσίαση του βιβλίου «Η Γριά Βαλίτσα»](https://radioalchemy.net/wp-content/uploads/2017/04/Ελεάννα-Σταθοπούλου.jpg)
Όλγα Μουργελά – Κωνσταντίνος Ιωακειμίδης
![Πρώτα γενέθλια των Εκδόσεων Πνοή με παρουσίαση του βιβλίου «Η Γριά Βαλίτσα»](https://radioalchemy.net/wp-content/uploads/2017/04/μητέρα-Κωνσταντίνος-Ιωακειμίδης-Πένυ-Παπαδάκη.jpg)
![Πρώτα γενέθλια των Εκδόσεων Πνοή με παρουσίαση του βιβλίου «Η Γριά Βαλίτσα»](https://radioalchemy.net/wp-content/uploads/2017/04/Κωνσταντίνος-Ιωακειμίδης-Τζένη-Κουκίδου.jpg)
![Πρώτα γενέθλια των Εκδόσεων Πνοή με παρουσίαση του βιβλίου «Η Γριά Βαλίτσα»](https://radioalchemy.net/wp-content/uploads/2017/04/Κάκια-Ξύδη-Δημήτρης-Καραναστάσης.jpg)
Φωτογραφίες: Μάρκος Χιωτάκης
Διαβάστε επίσης:
Η γριά βαλίτσα και τα πρώτα γενέθλια των Εκδόσεων Πνοή